Viete, ktorý typ samolepiacich etikiet vyhovuje potrebám vašej firmy?

Viete, ktorý typ samolepiacich etikiet vyhovuje potrebám vašej firmy?

Štítky a samolepiace etikety sú praktickou formou označenia tovaru a produktov. Využívajú sa v maloobchode, v skladoch alebo internetových obchodoch. Ak si pod pojmom etiketa predstavujete klasický, malý, samolepiaci obdĺžnik, vyvedieme vás ihneď z omylu. Samolepiace etikety sa vyrábajú v toľkých variantoch, že dokonale splnia požiadavky a nároky vašej firmy.

Samolepiace etikety s rôznym spôsobom označenia a využitia

Samolepiace etikety môžu mať rôznu povrchovú úpravu, veľkosť a údaje na ne sa dajú tlačiť alebo písať ručne. Na print etikety sa využívajú všetky typy tlačiarní. Ak však hľadáte úsporné riešenie, kúpte si termotlačiareň, do ktorej nemusíte dokupovať tonery. Podľa tlačiarne si vyberte povrch etikiet a ich rozmer. Z hľadiska spôsobu použitia sa samolepiace etikety rozdeľujú do viacerých kategórií.

Logistické etikety

Logistické etikety sú klasické biele samolepiace etikety, ktoré poznáme hlavne z obchodov. Používajú sa pri preceňovaní tovaru, zmenách dátumu spotreby alebo na tlač čiarových kódov. Údaje na logistické samolepiace etikety môžete dopisovať ručne alebo ich vytlačiť. Tlač etikiet logistického charakteru umožňujú stolové tlačiarne, aplikátory etikiet alebo tlačiarenské stroje. Dodávajú sa na kotúčoch alebo v hárkoch s rôznym druhom povrchu i lepu.

Hárkové etikety

Hárkové etikety sa vyrábajú vo všetkých bežných formátoch a tvaroch. Najčastejšie sa využívajú v logistike alebo na označenie výrobkov. Potlač na hárkových samolepiacich etiketách je možné vytvoriť pomocou atramentových a laserových tlačiarní. Väčší formát etikiet je vhodný na označenie zásielok v e-shopoch alebo počas distribúcie kuriérskymi službami. Hárkové etikety je možné vyrobiť vo vami požadovaných farbách s matným, lesklým alebo pololesklým povrchom.

Etikety s termocitnou vrstvou

Spomínali sme úspornosť termotlačiarní. Ak máte vo firme takúto tlačiareň, dokúpiť si k nej musíte termo etikety resp. etikety s termocitnou vrstvou. Etikety s termocitnou vrstvou majú krátku životnosť, údaje na nich časom vyblednú. Preto sú využívajú na označenie dátumov spotreby, pri preceňovaní tovaru alebo na označenie rýchloobratkového tovaru čiarovým kódom (predajne a sklady so zeleninou, mäsom).