Internetové katalógové vyhľadávače. Prečo sa oplatí zaregistrovať svoj web?

Množstvo užívateľov používa na vyhľadávanie rôznych firiem na webe internetové katalógové vyhľadávače. O čo vlastne ide a prečo sa do týchto katalógov určite oplatí zaregistrovať aj Váš web?

Čo sú katalógy, resp. katalógové vyhľadávanie

Takéto katalógové vyhľadávače, známe tiež ako katalógy stránok, sú v podstate zoznamy odkazov na rôzne webové stránky. Sú však prehľadne rozčlenené a triedené podľa typov a zameraní firiem, prípadne aj podľa ich lokalít. Vtip spočíva v tom, že ak zákazník hľadá napríklad služby web dizajnéra, v takomto katalógu ho nájde veľmi jednoducho a má na výber hneď z niekoľkých odkazov. Nemusí teda prácne surfovať na webe. Užívateľ si proste klikne na žiadanú kategóriu v katalógu a prezrie si ponuku stránok. Z nich si potom vyberie tú, ktorá ho najviac zaujme. Jednoduché, však? Pýtate sa, aký význam má takéto vyhľadávanie a teda zaregistrovanie sa do katalógov pre Vás, ako majiteľa webu?

Prečo sa registrovať do katalógov

Registrácia do katalógov sa určite oplatí. A to hneď z niekoľkých dôvodov:

  • Získate reklamu pre Váš web. Už len to, že si Vás niekto všimne, je plus.
  • Získate vyššiu návštevnosť Vášho webu. Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa do katalógov registrovať. Takéto internetové vyhľadávanie využíva čoraz viac ľudí. Ak v katalógu nebude chýbať práve Váš web, existuje väčšia šanca, že si ho niekto všimne a navštívi.
  • Pozitívne ovplyvníte aj pozíciu svojho webu pri vyhľadávaní cez Google. Ako je to možné? Veľmi jednoducho. Ak sa zaregistrujete do viacerých kvalitných internetových katalógov stránok s dobrým page rankom, takéto katalógy vlastne na Váš web budú odkazovať. Budujete si tak spätné odkazy a Váš web sa vo vyhľadávači posúva nahor.
  • Logicky – získate väčšie tržby! Keďže Váš web navštívi viac užívateľov, šanca na viac zákazníkov a vyššie tržby stúpa.

Iste uznáte, že registrácia do katalógov stránok, ktoré na vyhľadávanie používa nemálo internetových užívateľov, sa naozaj oplatí. Dajte teda o sebe vedieť aj vďaka katalógom stránok.

 

 

Autorské právo: lenetsnikolai / 123RF Reklamní fotografie